Kategorie:

Związek na odległość – czy to dla Ciebie?

Ponieważ coraz więcej ludzi spotyka się poprzez randki online lub poznaje na imprezach z dala od domu, czy też decydują się przenieść do innych miast ze względu na swoje miejsca pracy – długie związki na odległość stają się coraz bardziej powszechne. Czasami są one bardzo trudne, a czasami mają się bardzo dobrze.

Jeśli jesteś osobą niepewną, czujesz lęk, zazdrość lub ciągłą potrzebę bliskości, taki związek na odległość może nie być dla Ciebie. Dopóki nie nauczysz się kochać siebie na tyle, aby nie martwić się o to, co twój partner robi to prawdopodobnie taki układ byłby dla Ciebie bardzo stresujący. Jeśli jesteś osobą, która jest ekstrawertykiem i źle reaguje nie widząc swojego partnera na co dzień to również może być bardzo trudne dla Ciebie, zwłaszcza jeśli jesteś osobą dużo spędzającą czasu w domu lub masz taki rodzaj pracy, w której nie ma dużo interakcji z innymi. Jeśli jesteś pracująca matką lub ojcem lub masz wiele małych dzieci, może to być również dość trudne, aby nie móc w tym wszystkim korzystać z pomocy partnera. Jeżeli jednak przede wszystkim pełne zaufania uczucie jest dla Ciebie ważne, to styl życia tego rodzaju również nie jest dla Ciebie.

Ale czy są w tym jakieś pozytywy?

Jeśli jesteś bardziej zamkniętym w sobie człowiekiem, który potrzebuje dużo czasu spędzanego samotnie, być może to będzie dla Ciebie bardzo dobre – nie być z partnerem na co dzień. Jeśli ty lub twój partner jesteście bardzo zajęci, zorientowani na osiągnięcie konkretnych celów, i wspólne wyjazdy weekendy lub nawet raz w miesiącu to jest to, co wam się podoba, takie długie związki na odległość to może być styl życia, który pasuje do Ciebie.

Jeśli ty i twój partner kochacie swój czas w samotności, taki związek na odległość może być idealnym rozwiązaniem dla Ciebie i tej drugiej połówki. Jeśli się kochacie, ale często się kłócicie, popadacie w konflikt, oddalanie się od siebie na jakiś czas może być dobrą rzeczą, która uratuje wasz związek. Właśnie na kanwie takiego zachowania często powstają długie związki. Jeśli lubisz podróżować i jesteś osobą bardzo towarzyską, która lubi mieć wokół siebie wielu przyjaciół, a twój partner jest raczej domatorem to może się okazać, że wasze potrzeby zostaną spełnione przez długotrwały związek na odległość. Jeśli wydajesz się być osobą, która daje z siebie maksymalnie dużo i ma lęk zatracenia siebie, możesz czuć się dużo bezpieczniej wchodząc w długie związki na odległość.

Czasami ludzie, którzy mieszkają w różnych miastach spotykają się ze sobą i cieszą się swoją relacją – tak długo, jak żyją obok siebie. Nie zawsze jednak decydują się na wspólne zamieszkanie, boją się podjąć takiego ryzyka. Ważne jest, aby być uczciwym wobec siebie względem tego czy związek długodystansowy jest dla Ciebie czy raczej preferujesz inne rozwiązania. Wszyscy chcemy być kochani, zależy nam na tym by wejść w długie związki – czy też o tym marzysz? Na pewno. Dlatego właśnie najlepiej będzie jeśli podejmiesz ten trud, będziesz szczery sam ze sobą i wejdziesz w relacje, która faktycznie będzie Cię cieszyć.