Kategorie:

Najgorzej jest przełamać lody

Nie jest tajemnicą, że w dzisiejszych czasach naprawdę trudno jest spotkać kogoś wartościowego, z kim mogłoby się spędzać czas, a może nawet zbudować jakąś głębszą relację w przyszłości. Ludzie nie mają śmiałości, żeby tak jak dawniej nawiązywać rozmowę z nieznajomym. Oczywiście można to nazwać przezornością, ale jeżeli się nie zaryzykuje, to jak poznać dziewczynę?

Z reguły mężczyznom jest trochę łatwej zainicjować kontakt. Wiąże się to z wywodzącym się z dawnych czasów podziałem na odpowiednie i nieodpowiednie zachowania przypisane rolom płciowym w społeczeństwie. Oczywiście jesteśmy postępowi, zmieniamy dynamikę damsko-męską, wprowadzamy o równouprawnienie, ale jednak stare, utarte przyzwyczajenia pozostają. Chociażby to, że kobiety lubią być zdobywane. Często więc aby poznać dziewczynę wystarczy tylko odważyć się na ten pierwszy krok.

Oczywiście żeby się na niego odważyć, trzeba najpierw odpowiednią dziewczynę spotkać. Jak poznać dziewczynę? Zacznijmy od początku. Kobiety to przede wszystkim ludzie, co oznacza, że przebywają tam, gdzie większość ludzi lubi przebywać. Odpowiedz sobie na pytanie, co ty lubisz robić w wolnym czasie? Wspólne zainteresowanie to dobra podstawa do rozpoczęcia ciekawej rozmowy. Jeżeli więc np. cenisz głośne imprezy, spróbuj poznać kogoś na dyskotece czy w pubie. Jeżeli jednak nie są ci one w smak, nie przymuszaj się na siłę. Cały wieczór spędzisz niezadowolony i na pewno będzie to po tobie widać, a żadna kobieta nie chce być zagadywana przez pana z kwaśną miną. Ważne jest, abyś czuł się dobrze, w miejscu, które lubisz.

Kidy będziesz już na miejscu, rozejrzyj się dyskretnie po sali. Nie węsz jak sęp nad każdą samotną kobietą, bo tylko niepotrzebnie je wystraszysz! Jeżeli jakaś dziewczyna wpadnie ci w oko, uśmiechnij się do niej szczerze, na pewno to doceni. Kiedy zdecydujesz się już do niej podejść, bądź sobą. W końcu jeżeli masz poznać dziewczynę, z którą później chcesz się spotykać, musisz jej pokazać swoją prawdziwą twarz. Jeżeli spodoba jej się czarujący amant, którego tylko udajesz, na kolejnym spotkaniu odejdzie niezadowolona. Dlatego nie kłam, nie graj kogoś kim nie jesteś. Szczerość to najlepsza długoterminowa taktyka, gdy chce się zaimponować kobiecie.

Pozwól jej mówić i słuchaj tego, co ma do powiedzenia. Dziewczyny lubią czuć się zrozumiane i docenione, więc potakuj jej często i wtrącaj swoje spostrzeżenia. Nie unikaj też kontaktu wzrokowego, gdyż kobiety podświadomie sądzą, że mężczyźni kłamią, gdy unikają ich wzroku. Pamiętaj jednak, by nie patrzeć jej w oczy cały czas, bo się wystraszy. Ludzie czują się skrępowani, gdy ktoś ich obserwuje zbyt natrętnie i sam też byś przecież nie chciał być poddany takim oględzinom…

Chcąc poznać dziewczynę, z którą będzie się później dobrze spędzać czas, trzeba być też trochę krytycznym. Nie każda kobieta będzie do ciebie dobrze dopasowana charakterem. Dlatego rozmawiając już z potencjalną kandydatką, spróbuj trochę poznać dziewczynę. Podpytaj czym się interesuje, co lubi robić w czasie wolnym. Spadź, czy śmieszą ją twoje żarty, albo czy ciekawią ją historie, które masz do opowiedzenia. Jeżeli okaże się, że macie zupełnie inne charaktery, lepiej nie przeciągać tej znajomości niepotrzebnie. Dookoła są też inne kobiety, a ty wiedząc już jak poznać dziewczynę, nie będziesz miał problemu, żeby nawiązać z nimi kontakt.