Kategorie:

Twój eks nawiązuje kontakt – czy to na pewno dobry pomysł?

Jakiś czas temu wasze uczucie kwitło. Z czasem jednak pozostały po nim tylko wspomnienia, które nieraz okupione są tysiącem wylanych łez. I nagle od znowu się do ciebie odzywa: pisze, dzwoni, może nawet chce się spotkać. A ty zastanawiasz się co robić? Czego on może chcieć? Czy to na pewno jest dobry pomysł?

Kiedy związek z dawnym partnerem na pewno się nie uda?

Wszystko uzależnione jest od naszego nastawienia. Jeżeli związek rozpadł się, bo któreś z partnerów próbowało zmienić to drugie, raczej nie należy nastawiać się na powodzenie. W tym względzie z pewnością za wiele się bowiem nie zmieniło. Związek nie ma szans na powodzenie również wtedy, kiedy dwoje ludzi wraca do siebie tylko dlatego, że boją się samotności. Wbrew temu, co mogłoby się wydawać, wcale nie są to odosobnione przypadki. Również związek się nie uda, kiedy któraś ze stron nie wyciąga wniosków z popełnionych poprzednim razem błędów.

Kiedy to ma szansę na powodzenie?

Jeżeli wciąż jawicie się sobie jako naprawdę atrakcyjni ludzie, a od rozstania trawiła was wzajemna tęsknota, macie bardzo duże szanse na to, aby związek naprawdę się udał. Jeżeli do tego dochodzi fakt traktowania rozstania jako nauczki i lekcji na przyszłość, jesteście na dobrej drodze do tego, aby stworzyć coś pięknego. Szanse na udany powrót zwiększają się również wtedy, kiedy dobrze czujecie się w swoim towarzystwie i nie koncentrujecie się na tym, aby obarczać się winą za rozstanie.

Czy dać mu szansę i się spotkać?

Bez względu na to, czy wpadliście na siebie przypadkiem czy też on celowo dążył do tego, aby cię spotkać, zastanów się poważnie, czy na pewno chcesz się z nim widzieć. Rozpoczyna bowiem nawiązywanie relacji, która przecież już raz się nie udała. Zawsze zastanów się nad tym, jakie motywacje nim kierują. Jeżeli chce po prostu pogadać, możesz zgodzić się na spotkanie pod warunkiem jednak, że sama uporałaś się z uczuciem do niego. Kiedy jednak jego zamiary są dużo dalej posunięte, zastanów się, czy to na pewno rozwiązanie dla ciebie dobre. Pomyśl nad tym, dlaczego się rozstaliście, zastanów się, czy na pewno chciałabyś ponownie przechodzić przez to, co już raz się wydarzyło. Bo przecież nikt nie da ci pewności, że sytuacja się nie powtórzy.

Czego tak naprawdę ja chcę?

To, jaką decyzję podejmiesz, powinno być uzależnione od twoich oczekiwań. I oczywiście sytuacji życiowej, w której aktualnie się znajdujesz. Jeżeli trwasz właśnie w udanym związku, nawet się nie zastanawiaj. Spotkania z dawną miłością nigdy w takiej sytuacji nie wróżą niczego dobrego. Możesz stracić oba związki i zostać z niczym. Jeżeli romans jest ci potrzebny, zastanów się nad tym, czy stać cię na takie ryzyko. Co chcesz przez to osiągnąć? Może czujesz się zaniedbywana w swoim obecnym związku i chcesz w ten sposób dać partnerowi nauczkę? Myślisz, że to się opłaca?

Co ostatecznie zrobić?

Nie ma tutaj jasnych odpowiedzi. Wszystko zależy od twojej sytuacji, ale też od tego z jakiego powodu rozstaliście się jakiś czas temu. Zawsze warto wszystko dokładnie przemyśleć. Podejmowanie decyzji pochopnie nie jest dobre.