Kategorie:

Jak pielęgnować uczucie?

Każdy z nas doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że uczucie miłości, jak każde inne uczucie stopniowo wygasa i traci swoją temperaturę. Nie oznacza to oczywiście, że miłość się kończy, ale raczej, że należało by o nią zadbać i postarać się, aby była silna i mocna, jak zawsze. Każdy związek na początku przeżywa swoje najlepsze dni. Ludzie bywają wręcz oszołomieni miłością i zachowują się w sposób dla siebie nietypowi.

Partnerzy w świeżych związkach zazwyczaj bardzo o siebie dbają i okazują sobie mnóstwo czułości. Z czasem jednak, przechodzi się do związku jak do rutyny i partnerzy przestają się o siebie starać i zabiegać o swoje względy. Skoro dana osoba zdecydowała się z nimi być, to nie widzą już potrzeby, ani sensu w adoracji jej osoby, czy też jej podrywaniu. Szkoda, ponieważ są to zachowania, które w doskonały sposób wpływają na uczucie i sprawiają, że staje się ono silne i przede wszystkim ciepłe. Z czasem zapominamy o gestach, które potwierdzają nasze uczucie do naszej drugiej połówki. My nie widzimy w tym niczego złego, ponieważ uczucie nie słabnie, ale partner może poczuć się odrzucony, czy też zacząć obawiać się o moc naszego uczucia. Taki stan zazwyczaj następuje w związkach z kilkuletnim stażem. Warto jednak zadbać o to, aby taka sytuacja nie miała miejsca i aby nasz partner nie musiał zastanawiać się nad siłą naszych uczuć. Wystarczy nie zapominać o tym, żeby okazywać na co dzień czułość. Wydaje się to łatwym zadaniem do wykonania, jednak w natłoku codziennych spraw, często zapominamy o drobnych gestach, jak pocałunek, czy przytulenie kogoś. Przestajemy chodzić z sobą za rękę i nawet nie zauważamy, kiedy najzwyczajniej w świecie się od siebie oddalamy. Poza tym, właśnie natłok spraw i obowiązków sprawiają, że niekiedy nie chce nam się i nie mamy sił. Ważne, aby rozmawiać o tym z partnerem i nie dopuścić do sytuacji, kiedy mijamy się  we własnym domu bez słów. Jest to najgorsze, co może spotkać związek dwojga ludzi. Rozmowa jest zawsze kluczem do sukcesu. Trzeba poruszać tematy spraw codziennych, ale również potrafić odciąć się nieco od kłopotów i po prostu miło spędzić czas. Najlepszym rozwiązaniem są oczywiście chwile tylko we dwoje. Jeżeli jest taka możliwość i mamy z kim zostawić dzieci, koniecznie wyjedźmy na weekend lub na urlop tylko we dwoje. Nie zapominajmy też o kinie, czy teatrze. Takie wyjścia tylko we dwoje doskonale cementują związek. Warto także pomyśleć o urozmaiceniu życia seksualnego, tak aby nie było ono nudne i potrafiło przynosić niespodzianki.

Najważniejszy jest jednak wzajemny szacunek. Zawsze należy brać pod uwagę zdanie i uczucia partnera. W każdej sytuacji powinniśmy się ze sobą konsultować i w przypadku nieporozumień z innymi osobami, po prostu trzymać swoją stronę. Podobnie w kontakcie z dziećmi, trzeba zawsze przyjmować wspólny front. Nie mo0żna pozwolić sobie na to, żeby dzieci stawiały dom na głowie i dominowały któreś z rodziców. Powinni oni stanowić zawsze w jedność w kontakcie z najmłodszymi. W ten sposób okazują sobie szacunek i zaufanie.