Kategorie:

Jak poradzić sobie z upartym mężem?

Mężczyźni mają to do siebie, że bardzo lubią stawiać na swoim. Często to właśnie oni chcą mieć ostatnie zdanie niezależnie od tego, o co tak naprawdę chodzi. Na szczęście wystarczy stosować kilka prostych trików, aby uparty pan, taki uparty być przestał i robił to, o co nam kobietom chodzi.

Nie chce sprzątać, bo uważa, że to zajęcie typowo kobiece

Pracujesz zawodowo, do tego wychowujesz dzieci. Chcesz, aby mąż pomógł ci w obowiązkach domowych, bo tobie nie wystarcza na wszystko czasy. Kiedy ty biegasz po mieszkaniu z odkurzaczem, on ogląda ulubiony program w telewizji. Możesz raczej zapomnieć, że sam zaproponuje ci pomoc w porządkach. Musisz go do tego odpowiednio zmotywować. Przede wszystkim postaw go przed faktem dokonanym. Zasiądź do kolacji z listą obowiązków, które trzeba wykonać i spytać, co będzie odpowiadało mu najbardziej. Kiedy nie będzie potrafił podjąć decyzji, wybierz za niego sama. Ale UWAGA: musisz podkreślisz, że wybierasz dane obowiązki dlatego, że jest w tym doskonały i zawsze robił te czynności idealnie. Tym samym połechtasz jego męską próżność.

Pamiętaj, że mężczyzn trzeba nieustannie chwalić. Kiedy więc twój partner zmył naczynia, umył podłogę czy odkurzył, nie zapomnij o pochwałach.

Szkoda mu pieniędzy na przyjemności

Ciężko pracujesz zawodowo, na głowie masz dom i dzieci. Chciałabyś czasem gdzieś wyjść, ale twój mąż uważa, że to wyrzucanie pieniędzy w błoto. Co robić? Przede wszystkim nie próbuj mówić mu, że jest skąpy i chytry. To nic nie pomoże. Postaw natomiast na swobodną i w pełni otwartą rozmowę na temat twoich emocji i uczuć. Powiedz mu, że masz poczucie, że cię zaniedbuje, że się dla niego nie liczysz, że pieniądze są dla niego ważniejsze niż ty sama. Pokreśl, że bardzo żałujesz, że nie chce nigdzie z tobą wyjść. Jednocześnie dodaj, że jesteś taka dumna, że go masz, że chciałabyś się nim pochwalić. Zaznacz również, że cieszy cię, że troszczy się o domowy budżet, ale dodaj, że nie możecie żyć tylko i wyłącznie pracą. Niech twój mąż usłyszy, że jemu za jego ciężką pracę również należy się chwila przyjemności.

W tym wypadku również powinnaś połechtać próżność swojego męża. Podkreślaj w rozmowie jak bardzo chcesz się z nim pokazać. Mów, że jest przystojny i atrakcyjny. To na pewno zadziała!

To on chce o wszystkim decydować

To twój mąż wie najlepiej co jest wam właśnie potrzebne. Wszystkie twoje propozycje zbywa, uważając, że są zbędne. A Ty czujesz się jak niepotrzebna. Pamiętaj: kłótnie tutaj nic nie pomogą. Podobnie upieranie się przy swoim. Musisz to rozegrać zupełnie inaczej. Przede wszystkim pozwól swojemu mężowi poczuć się głową rodziny. Najprawdopodobniej właśnie o to mu chodzi. On chce czuć się ważny, chce mieć poczucie, że to on kieruje rodziną. Nie mów mu, że trzeba zrobić remont w mieszkaniu, ale zasugeruj, że może by się przydał. Jednocześnie spytaj co on o tym myśli. Tak postawione pytanie sprawi, że mąż będzie miał poczucie, że on podejmuje decyzję. Nawet nie zauważy, kiedy będzie odpowiadał zgodnie z twoimi oczekiwaniami.