Kategorie:

Cechy dobrego związku

Nie będzie wielkim odkryciem stwierdzenie, że podstawą udanego związku jest szczerość. Tylko uczciwi wobec siebie partnerzy mają szansę na stworzenie relacji, która będzie naprawdę satysfakcjonująca. Szczerość nie wymaga jednak ranienia drugiej osoby i krytykowania jej na każdym kroku. Polega natomiast na umiejętności porozumiewania się z partnerem. Mówienia o pragnieniach i obawach.

Dobry związek to relacja, w której można liczyć na przyjazne przyjęcie. Akceptacja i zrozumienie to równie ważne elementy. Nie obędzie się jednak bez umiejętności negocjowania i zawierania kompromisów. Tutaj także zdolność komunikowania się jest kluczowa. Dobre, zdrowe związki opierają się zresztą na komunikowaniu. Partnerzy nie są oziębli, ale wykazują zainteresowanie tym ,co dzieje się w życiu bliskiej osoby. Skupienie się wyłącznie na własnych sprawach i ignorowanie drugiego człowieka to nie jest sposób na budowanie związku. Wręcz przeciwnie, może być to zabójcze dla relacji dwojga ludzi. Najlepiej przy każdej okazji okazywać sobie czułość. Przytulanie wpływa korzystnie na siłę związku, a nawet na stan zdrowia partnerów.

Każdy związek jest nieco inny. Najważniejsze jest, by partnerzy potrafili stworzyć układ, pasujący obydwu stronom. Nie można jednak spodziewać się, że zawsze będzie dobrze. Utrzymanie związku wymaga pracy i zaangażowania. W każdej relacji pojawiają się problemy, a umiejętność ich rozwiązywania i rozumienie stanowiska drugiej strony są niezbędne do zbudowania silnej relacji. Takiej, która trwa latami.