Kategorie:

Miłość bez słów

Czy można być w szczęśliwym związku, w którym partner nie mówi ,,kocham cię”. Zadziwiające, ale tak. Najczęściej brak takich słów dotyczy mężczyzn, którym generalnie o uczuciach mówi się niezbyt łatwo. Tłumaczenie takiego stanu rzeczy wynika z wychowania, jakkolwiek stereotypowo by to nie zabrzmiało, ale również ze specyfiki męskiej osobowości.

Wbrew pozorom panowie wcale nie są ze skały. Co ciekawe, mogą odczuwać znacznie większą niepewność niż kobiety. Podświadomie oczekują od swoich partnerek poczucia bezpieczeństwa i akceptacji. Gdy je dostaną, wówczas i o te najważniejsze słowa może by łatwiej. Cóż można poradzić kobietom, które kochają i o miłości mówią, ale same niestety tak upragnionych wyznań nie słyszą? Cierpliwości drogie panie. Skupcie się na budowaniu szczęśliwego związku. Takiego, który daje oparcie i dostarcza wielu pozytywnych emocji. Starajcie się na bieżąco rozwiązywać problemy realne, wyjaśniać nieporozumienia.

Jeżeli już musicie, to dyskusję na temat kamienia milowego w postaci słów ,,kocham cię” poruszajcie bez wyrzutów w spokojnej atmosferze, jak towarzyszy wielu rozmowom partnerów. A najlepiej poczekajcie i odpowiedzcie sobie szczerze, czy czujecie się kochane? Jeżeli tak, słowa nie są najważniejsze.