Kategorie:

Jak zapomnieć o byłej ukochanej?

Prawie każdy z nas miał kiedyś złamane serce. Pierwsze zawody miłosne przerabialiśmy już w szkole podstawowej, choć teraz wspominamy je raczej z uśmiechem, niż z nutką goryczy. Są jednak sytuacje dużo poważniejsze. Do miłości potrzebne jest bowiem zaangażowanie obu stron, a jeśli jedna z nich nie jest do końca przekonana o swoich uczuciach, to związek ten jest już bliski końcowi. Wtedy ta druga osoba przeżywa wielkie rozczarowanie, ponieważ planowała już wspólną przyszłość, a tu wszystko rozleciało się niczym domek z kart. Mówi się, że rozstania o wiele lepiej znoszą mężczyźni, choć nie zawsze tak jest. Wszystko oczywiście zależy od stopnia zaangażowania danego faceta w związek z kobietą i jego wrażliwości. Co należy jednak robić, gdy ukochana kobieta, poza którą nie widzieliśmy świata, rzuca nas i wybiera wspólne życie z kimś innym?

Nie da się ukryć, że dla większości mężczyzn nie jest to łatwa sytuacja. W końcu jeśli ktoś zaangażował się emocjonalnie w dany związek, to w takim przypadku musi zmierzyć się z sytuacją, w której trzeba sobie jakoś na nowo układać życie. Na pewno warto postarać się jak najmniej rozpamiętywać wspólne chwile z daną kobietą. To absolutnie nie pomoże, a jedynie będzie bardziej rozdrapywało niezaleczone przecież jeszcze rany. Z pewnością warto usunąć byłą dziewczynę czy narzeczoną z grona swoich znajomych na różnych portalach społecznościowych. Im mniej będziemy wiedzieli co i z kim robi, tym dla naszej nadszarpniętej niedawnym rozstaniem psychiki będzie po prostu lepiej.

Warto także usunąć ze swojego pokoju – i ogólnie mieszkania – wszystkie rzeczy, które mogą przypominać o byłej ukochanej. To oczywiście też tyczy się ze zdjęć ze wspólnych wakacji, na których wyglądaliście na bardzo zakochanych. Życie przeszłością – w przypadku wrażliwych mężczyzn – na pewno nie pomoże im w szybkim zakończeniu tego nieudanego rozdziału życiowego. Z pewnością jednak nie wolno zamknąć się w czterech ścianach. Strata ukochanej osoby nie jest przecież końcem świata. Miliony osób na całym globie codziennie się rozstają, dlatego na pewno trzeba sobie zdać sprawę, że jeszcze dużo osób jest w takiej trudnej sytuacji.

Dużo osób twierdzi, że najlepszą metodą na zawód miłosny jest … nowa miłość. Oczywiście – jeśli dany mężczyzna był bardzo zakochany w swojej byłej, to trudno mu będzie błyskawicznie o niej zapomnieć. Na pewno jednak trzeba próbować, bo nic samo się nie zrobi. W takie sytuacji warto umówić się ze starymi znajomymi, których się dawno nie widziało. Nie można odmawiać wyjścia na różne imprezy. Wprost przeciwnie – im szybciej porzucony mężczyzna na nowo „zaloguje się do życia”, tym proces zapominania o nieszczęśliwej miłości przebiegnie szybciej i będzie zdecydowanie mniej bolesny. A prędzej czy później na swojej drodze spotka kolejną cudowną kobietę, która już definitywnie wybije mu z głowy wszystkie myśli o swojej ex.

Jak widać podjęcie odpowiednich kroków w przypadku odrzucenia ze strony płci pięknej może pomóc relatywnie szybko zapomnieć o całej tej mało przyjemnej sytuacji. Zawsze trzeba bowiem pamiętać, że z każdej sytuacji jest jakieś wyjście, a po złych dniach przychodzą te dobre.