Tak wzmocnisz swój związek!

Oto kilka fajnych wskazówek do poprawienia intymności i relacji w swoim związku.

1. Powitaj swojego partnera w sposób, który tworzy głębsze relacje.

Należy zwrócić uwagę na to, jak witasz swojego partnera. Czy nie aby listą obowiązków? Albo wskazując na problemy? Albo po prostu rzucając cześć bez jakiegokolwiek kontaktu z oczami?

Co zrobić w zamian?

Zatrzymaj to, co robisz – Twój partner zasługuje na chwilę twojej niepodzielnej uwagi. Spójrz na niego, uśmiechnij się, przytul i przytrzymaj go przez co najmniej 10 sekund (mistrzowie postawią na całą minutę! Daj mi znać, jeśli to ty ). To lepiej zrobić w ciszy.

Twój związek skorzysta na tym ogromnie! A to zajmie tylko minutę, co najwyżej dwie.

2. Dodaj 30-sekundy pocałunek do codziennej rutyny.

Myślę, że to jest dość oczywiste. Pamiętasz, jak lubiłaś się całować na początku swojego związku? Nadszedł czas, aby wrócić do tego uczucia! Czas do poznania różnych sposobów całowania.

3. Zostaw seksowną wiadomość.

Napisz notatkę dla swojego partnera i umieść ją w kieszeni albo bądź kreatywna i napisz ją na lustrze po kąpieli.

Widzisz jakie to proste! Zamieść zdjęcie – będzie zachwycony, gdy zobaczy twoją kreatywność.

4. Koncentracja na kochających myślach

Spójrz na swojego partnera i wprowadź do swojego umysłu kochające myśli, poczuj miłość w swoim sercu i wyobraź sobie, że wysyłasz swoją miłosną energię do jego serca.

Nie trzeba mówić mu o tym. Miałam kłótnię z moim partnerem wczoraj. Potem zrobiłem wszystko by skupić się na miłości i myślałam o tym co w nim kocham. To niesamowite, jak bardzo to zmieniło energię między nami!

5. Nie zapomnij go docenić.

Spróbuj zauważyć, co twój partner zrobił dla Ciebie dzisiaj, najprostsze, najzwyklejsze rzeczy – odebrał artykuły spożywcze, spojrzał na ciebie z uśmiechem, pobawił się z dziećmi, włożył skarpetki do szuflady, ugotował obiad dla ciebie, powiedział, że wyglądasz ładnie dzisiaj, itp
Spróbuj się zatrzymać i zwrócić uwagę na rzeczy, które lubisz gdy on robi. Popatrz na swojego partnera i spróbuj powiedzieć: „Kochanie, jak ja kocham, kiedy to robisz – dbasz o mnie etx. To sprawia, że czuję się… (kochana, szanowana doceniana etc.) To sprawia, że moje życie jest… (łatwiejsze, szczęśliwsze, bardziej ekscytujące, etc.), To naprawdę zdumiewające, jakie to proste by werbalnie docenić partnera.     Nie sądzisz, że to jest łatwe do wykonania? Daj mi znać, jak ci poszło!

6. Za pomocą wzroku.

Ta sztuczka pochodzi od dr Helen Pooler. W sytuacjach społecznych, gdy twój partner jest po drugiej stronie pokoju, popatrz na niego i powiedz mu oczami „kocham cię, jesteś tak wyjątkowy dla mnie” – i zobacz jak Twój partner zareaguje.

7. Idźcie spać razem.

Zasypiając jesteśmy bezbronni i niewinni. Więc kiedy zasypiasz ze swoim partnerem stwarzasz większe bezpieczeństwo w swojej relacji. Większość z nas potrzebuje czuć się bezpiecznie czuć miłość i kochać.

Czy masz zwyczaj pójściem spać o różnych porach? Ten nawyk może być bardzo szkodliwy dla miłości. Warto zobowiązać się do pójścia do łóżka w tym samym czasie co najmniej dwa razy w tygodniu.

8. Dotknij swojego partnera na co dzień w sposób nie-seksualny.

Dotknąć! Wszyscy musimy się tak bardzo dotykać! Niemowlęce mózgi nie rosną w pełnym zakresie, jeżeli nie dostają wystarczająco dużo kontaktu fizycznego. Mogą nawet umrzeć z powodu braku. Relacje nie rozwijają się prawidłowo, jeśli partnerzy nie dają sobie wystarczająco dużo dotyku. Należy zwrócić uwagę na to, jak często dotykasz swojego partnera przez cały dzień. Może to być uścisk, poklepanie po głowie lub trzymanie się za ręce. A nawet masaż głowy lub masaż stóp.

Dodaj komentarz