Budowanie relacji – poświęć na to czas

Znalezienie właściwej osoby i budowanie relacji jest tematem bez dna. Coraz więcej osób decyduje się zerwać, doprowadzić do rozwodu lub być samotnym i rozczarowanym przez swoich partnerów.


Okazało się, że kluczem i to najczęściej do sukcesu w związku jest to gotowość do inwestowania. Podobnie jak trzeba poświęcić czas, aby przejść przez edukację, specjalizować się w swojej pracy, nauczyć się języka obcego lub wychować dziecko, z parą nie jest inaczej. Wymaga to wysiłku, stałej uwagi i zainteresowania dla swojej ukochanej osoby. Oto na co zwrócić uwagę.


Po pierwsze, na początku, trzeba spojrzeć na kilka wspólnych przyczyn odnoszących się do wspólnego życia w ogóle. Umysł na podobnym poziomie aspiracji edukacyjnych i zawodowych, wybór lokalizacji geograficznej, dążenie do długotrwałego związku lub zbudowania rodziny. To samo dotyczy oczekiwań stylu życia, religii i wartości lub kompatybilności seksualnej.


Po drugie, należy uważać na kwestię niewierności, nadużyć, niedojrzałość, dbałość o wygląd i czystość.


Po trzecie, jeśli czujesz się komfortowo, a powyższe kryteria nie tworzą poważnego problemu to następnie, warto zwrócić uwagę na bliższe budowanie partnerstwa na silniejszym poziomie. Być może już to robisz, co jest super, będzie to zatem jedynie mogło podnieść twoją świadomość w tym temacie.

1. Budowanie nawzajem zaufania, z szacunkiem

2. Wsparcie projektów indywidualnych dla dalszego rozwoju osobistego i dzielenie się nimi

3. Upewnić się że ma się wspólne pasje i hobby

4. Praktyka w cierpliwości i cokolwiek robisz, rób to z dobrych intencji i miłości

5. Dbaj o dwukierunkową komunikację


Wraz z postępem relacji i gdy lata mijają, możesz przypomnieć sobie o tych wskazówkach:

1. Upewnij się, że dbacie o takie drobiazgi jak uścisk, pocałunek, zaangażowanie w intymnych momentach
2. Wyrównaj swoje priorytety, zainteresowania i wizję sukcesu (unikaj niespełnionego oczekiwania)

3. Nie zgub się w roli (rodzica, dziecka lub toksycznej relacji) lub dbaj o to by mieć swoją tożsamość (nie rób tylko tego, co drugi chce nie dbając o siebie)

4. Praktyka zdrowej komunikacji (dodatnie sprzężenie zwrotne, pozwala na konstruktywne rozwiązywanie konfliktów)

5. Nie daj się złapać w wir myśli, zmartwień i dóbr materialnych, ale z łatwością staraj się kochać życie co przyniesie bezpieczeństwo i radość w sposób naturalny


Jeśli wszystkie rzeczy idą w dobrym kierunku, to czujesz. Twoja intuicja powie Ci czy jesteś z odpowiednią osobą. Twój partner jest twoim przyjacielem, kochankiem i najważniejsze byście byli razem.

Dodaj komentarz