Nie zapominaj o ważnych datach!

91700_Romantic-Love-Couples-Kissing-Wallpapers_1600x1000Osoby w związkach damsko-męskich bardzo różnie podchodzą do obchodzenia różnych rocznic czy świąt swoich bliskich. Zazwyczaj mężczyźni nie przykładają do tego zbyt dużej uwagi i bardzo często zdarza im się zapominać o wspólnych rocznicach czy na przykład imieninach swojej kobiety. One z kolei traktują to zdecydowanie bardziej poważnie i potrafią się naprawdę mocno obrazić, gdy ich facet ma lukę w pamięci i po raz kolejny nie złożył jej życzeń w dniu jej święta. Jeśli zatem chcemy cieszyć się udanym związkiem, to powinniśmy dopilnować, aby przy każdej ważnej dacie w kalendarzu być na ten fakt odpowiednio przygotowanym.

Jeśli bez żadnego powodu twoja kobieta się do ciebie nie odzywa i macie tak zwane „ciche dni”, to jednym z powodów takiego stanu rzeczy może być właśnie zapomnienie o jednej z ważniejszych dla niej dat. Osobniczkom płci pięknej nawet nie chodzi głównie o prezenty, choć wiele z nich czeka na nie z wytęsknieniem. Bardziej jednak zależy im na pamięci ze strony swojego ukochanego. Tok myślenia kobiety zakłada bowiem, że jeśli jej mężczyzna pamięta o kluczowych datach, to często o niej myśli i mocno mu na niej zależy. A to tylko może dodać skrzydeł w każdym związku.

Jakie są zatem najważniejsze daty dla kobiet? Przede wszystkim wspólne rocznice. Rok od pierwszego spotkania, pięć lat od pierwszej randki, dziesiąta rocznica ślubu – to tylko niektóre z nich. Najważniejsze są te z tej ostatniej grupy i jeśli dany mężczyzna o nich zapomni, to kobiecie na pewno zrobi się bardzo przykro.

Panie teoretycznie mówią, że nie lubią obchodzić swoich urodzin, ponieważ z roku na rok są coraz starsze. To jednak nie oznacza, że ich facet ma całkowicie zapomnieć o tej dacie! Na tę okoliczność także powinien mieć przygotowany odpowiedni podarunek i miłe słowo – podobnie, jak w przypadku imienin. Są też oczywiście Walentynki. To zapożyczone zza zachodu święto zakochanych cieszy się w naszym kraju dużą popularnością. Są różne opinie na temat Walentynek, ale większość kobiet nie wyobraża sobie, aby w tym dniu nie zostały one zaproszone na jakąś romantyczną kolację czy choćby do kina. Warto też pamiętać o marcowym dniu naszych pań. Kupno jednego kwiatka i wypowiedzenie kilku ładnych słów nie kosztuje zbyt dużo, a na pewno umocni więź partnerów w związku.

Jakie są sposoby, aby nie zapominać o najważniejszych datach dla swojej kobiety? Jeśli facet nie ma głowy do tego, to musi je po prostu gdzieś zapisać. Najlepiej byłoby, gdyby to zrobił w minimum dwóch miejscach. Na wypadek, gdyby jedno z nich zawiodło. Jeśli na przykład zapiszemy wszystkie dane w naszym prywatnym telefonie, a on z dnia na dzień nam się zepsuje, to cały nasz misterny plan nie wypali. Zakreślanie dat w domowym kalendarzu też nie jest do końca dobrą opcją, ponieważ kobiety chcą być też w pewnym stopniu zaskoczone, dlatego jeśli już decydujemy się na kalendarzyk, to niech to będzie nasz prywatny dokument. Warto też dowiedzieć się, gdzie w najbliższej okolicy jest jakaś dobra kwiaciarnia, aby w ważnym dla kobiety dniu wszystko mieć zapięte na ostatni guzik.