Pielęgnuj związek mimo braku czasu

cde59344591fc336f9ba0ac75dc47eb7,10,1Ponoć miłość uskrzydla i poprawia naszą egzystencję. Z pewnością życie pełne uczucia i emocjonalnej bliskości to wartość sama w sobie. Ważne byśmy dostrzegali, że o każdą relację należy dbać, pomagać jej w rozkwicie – należycie pielęgnować. Czasami trudno o to, gdy brak nam czasu, gdy praca całkowi absorbuje, a dzieci pochłaniają resztki wolnego czasu. Jak znaleźć czas na pielęgnację związku?

Warto mądrze korzystać ze współczesnej techniki. Jeśli nie możecie się spotkać, każda czułostka w postaci wiadomości czy maila pobudzi uczucie. Nawet w korporacyjnym natłoku obowiązków można znaleźć chwilę na taki gest. Nie kosztuje nas wiele, a partner doceni gest. Warto również nie naginać tego w drugą stronę. Jeśli tylko istnieje możliwość spotkania się, wyjścia na wspólną kolację – róbmy to, nie poprzestańmy na zdawkowej wiadomość w formie maila. Kolejnym niesłychanie ważnym elementem jest pamiętanie o czułych gestach. Czasami masa spraw zaprząta głowę, a my nie potrafimy wyrwać się z tej matni, mimo to nadal kochamy partnera i chcemy by o tym wiedział. Czasami wystarczy trzymanie za rękę czy buziak w policzek za odkurzenie salonu. Dla miłość ma to fundamentalne znaczenie. Nawet bardzo zagonieni powinniście wyłuskać dla siebie czas. Róbcie coś razem. Może to być szykowanie kolacji, sprzątnie, zabawa z waszymi pociechami. Możecie nawet nastawić budzić o godzinę wcześnie by razem pobyć, możecie nawet milczeć. Zbliża sama obecność i świadomość, iż druga osoba w pełni oddaje się nam. Warto stwarzać okazje do seksu. Wydawać się może, że zapracowany człowiek, nie znajdzie ani chwili na namiętność. Miłosne figle są niezbędne – spajają związek. Seks ma same zalety. Wspólne miłosne igraszki odstresowują, produkowane są endorfiny, wysiłek odchudza, a więc wpływa na naszą sylwetkę i kondycję. Próbujcie siebie nawzajem czymś zaskakiwać. On wybiera się w podróż służbową? Włóż mu miłosny liścik do walizki. Z pewnością zrobi mu się uroczo i nad wyraz przyjemnie, gdy go odczyta. Kwiaty bez okazji czy podanie śniadania do łóżka może być banalne, ale zawsze jest oderwaniem się od codzienne rutyny, która prędzej czy później dopada każde z nas. Wasze uczucie nigdy się nie wypali, jeśli będziecie je odpowiednio pielęgnować. Wspólne gotowanie to świetny sposób by zainicjować zbliżenie. Nie bez kozery powstało powiedzenie przez żołądek do serca. Kolejną złotą rada jest trywialna, acz niezbędna – naucz się mówić przepraszam. Związek to ciągła praca nad relacją, nad nami samymi w związku, ciągła nauka. Marnowanie czasu na kłótnie i pretensje niczemu nie służy. Wyjaśnienie sobie sytuacji spornej nie powinno zabierać wam całego wieczora. Porzućcie dysputy, czyja to wina. Lepiej się po prostu kochać.

Wspólne czułostki, czas na seks, namiętność muszą być elementem naszej relacji. Postęp ułatwia utrzymywanie kontaktu, ale ważne żeby nie zdominowało to komunikacji w związku. Miłość trzeba pielęgnować. Bezapelacyjnie to wątła struktura, które poświęcony czas nigdy nie jest stratą.