Romantyczna miłość czy zwykłe zauroczenie?

Co to jest zauroczenie? Zauroczenie jest uczuciem głębokiego związania z kimś, podziw wobec tej osoby. To nie jest logiczne. To emocje które ktoś czuje, kiedy nie może przestać myśleć o kimś innym. Zauroczenie prawie zawsze wiąże się z emocjami i pociągiem seksualnym między dwojgiem ludzi. Jest to coś, co nie może być kontrolowana, doprowadza do szaleństwa gdy obie strony nie są połączone. W zasadzie, to wiesz, że jesteś zakochany, kiedy nie możesz przestać myśleć o kimś innym i to wydaje się jakby prawie całe życie kręciło się wokół osoby, w której jesteś zakochany. A więc czym jest zauroczenie a miłość? Czym jest miłość?

Miłość, według słownika jest uczuciem silnego uczucia i osobistego przywiązania. Oczywiście, są różne rodzaje miłości, ale przy porównywaniu zauroczenie a miłość romantyczna miłość jest zazwyczaj przedmiotem zainteresowania. Romantyczna miłość między dwojgiem ludzi jest zwykle następcą zauroczenia. Po motylach w brzuchu, które są na początku para będzie opracowywała szczere zainteresowanie sobą, aby osiągnąć dobrobyt. Myślenie non stop i obsesja daną osobą już nie jest cechą stosunku i zwykle motyle będą pojawiały się od czasu do czasu gdy para jest naprawdę zakochana. Może wystąpić poczucie intymności i obsesji, ale zwykle także namiętność – u obojga.

Co powoduje zauroczenie? Uczucia zauroczenia są spowodowane tym, jak ktoś postrzega Cię. Ma też do czynienia z tym jak się wpływa na inną osobę. Atrakcja fizyczna to jest tylko część równania. Ważniejsza część ma związek z tym, co druga osoba myśli, tutaj zauroczenie a miłość mają punkt zaczepienia. Ktoś będzie zauroczony, gdy stara się, by ta druga osoba poczuła się przy tej osobie wyjątkowo. Te osoby tęsknią za tym uczuciem każdego dnia, każdej minuty. Zauroczenie trwa tak długo, jak to uczucie jest blisko ciebie. Zdarza się to, gdy jedna osoba wpływa na drugą z racji unikalnych cech osobowości. Na przykład, mężczyzna może przyciągać kobiety pasją do komiksów. On ma wpływ na te zainteresowania. Zaczyna się zauroczenie, często właśnie od tych wspólnych zainteresowań. Co zabija zauroczenie? Zauroczenie może trwać dni, tygodnie, miesiące, a nawet lata. Przetrwa tak długo, jak osoby, zakochane czują że powoli odkrywają swoje unikatowe cechy. Potem uczucia i emocje z obsesji przechodzą w inny stan. Motyle mogą się rozproszyć i emocje związane z poznawaniem siebie, umierają. Tak więc, zauroczenie, już nie istnieje. Czasami związek rozwija się w miłość, następce zauroczenia, ale zauroczenie a miłość nie zawsze mają dane się spotkać.

Czy zauroczenie zawsze prowadzi do miłości? Nie. Zauroczenie może prowadzić do miłości tylko wtedy, gdy więź, która powstała w okresie zauroczenia prowadzi do tego, że ludzie chcą być ze sobą wiecznie. Zakochana para musi być w stanie równowagi, jednocześnie nadal budować relacje wokół wzajemnego szacunku, podziwu, opieki i intymności do siebie. Intymność to słowo klucz, jeśli chodzi o zauroczenie a miłość. Jeśli po prostu jest szacunek, podziw i opieka, ale nie ma intymności, związek zakończy się w przyjaźni.