Jak wybrać prezent dla kobiety?

Kilka razy w roku przychodzą dni, kiedy bliskie nam osoby obdarowujemy prezentami. Mówi się, że najtrudniej jest wybrać coś odpowiedniego dla osób, które mało znamy. Z tego powodu kupienie podarunku dla szefa, który zaprosił wszystkich z pracy na urodziny, będzie znacznie trudniejszym zadaniem niż prezent dla starego przyjaciela z którym bawiliście się od piaskownicy. Niestety, w kwestii podarków pojawia się pewien paradoks. Powyższa teoria pasuje jedynie do sytuacji, w której obdarowywany jest mężczyzną. Kiedy kupujemy prezent dla kobiety, im jest nam ona bliższa, tym trudniej wybrać coś, co trafi w dziesiątkę. A każdy facet powinien pamiętać, że jeśli chodzi o podarunki dla pań, to można albo trafić w dziesiątkę, albo kulą w płot. Nie ma rozwiązań pośrednich.

Wybierając prezent dla kobiety, zwłaszcza tej najważniejszej, należy pamiętać o kilku zasadach, które w znacznym stopniu ograniczą ryzyko dania plamy. Oto one.

Biżuteria jest jedną z tych możliwości, które przychodzą do głowy jako pierwsze, wiąże się jednak z pewnym ryzykiem, głównie finansowym. Jednocześnie spudłowanie z tego rodzaju prezentem na wczesnym etapie związku, kiedy jeszcze bardzo dobrze się nie znacie i staracie się zrobić na sobie nawzajem jak najlepsze wrażenie, może poważnie popsuć wam szyki. Jeśli kolczyki czy pierścionek się jej nie spodobają, może stwierdzić, że nie masz gustu, ale i tak je przyjmie by nie sprawić ci przykrości. Taka gra pozorów nie może skończyć się dobrze.

Prezenty takie jak książka, film, czy płyta z muzyką są dobre na niezobowiązujące okazje typu Walentynki czy imieniny (rzecz jasna w towarzystwie kartki, czekoladek i kwiatów), ale na jej urodziny czy waszą rocznicę już się nie nadają. Jako prezent dla kobiety te rzeczy są dość neutralne: sprawdzą się jako podarunki dla koleżanek z pracy, szefowej, czy dobrej znajomej.

Nigdy nie kupujcie ubrań. Pod żadnym pozorem.

Niewiele tego, a pomysły się kończą. To, co za chwilę usłyszycie, może być dla niektórych z was nie lada niespodzianką. Otóż prezent dla kobiety wcale nie musi być przedmiotem. Romantyczny gest może ucieszyć je znacznie bardziej niż najbardziej kosztowna kolia. Przykład? Kolacja przy świecach. Nie, nie w restauracji. W domu. Wcześniej poszukaj w Internecie ciekawych przepisów, poćwicz pod jej nieobecność, przygotuj się do wielkiego wieczoru. Jeśli zaskoczysz ją romantyczną kolacją przy świecach, dama twojego serca doceni to znacznie bardziej niż cokolwiek przyniesione ze sklepu.

A co z parami ze sporym stażem? Romantyczne porywy są mile widziane, ale w codzienne życie wkradają się również codzienne potrzeby. Nic nie stoi na przeszkodzie by do romantycznej kolacji dołączyć podarunek, który wcale nie jest efektowną fanaberią, ale rzeczywiście marzeniem wybranki. Im dłużej ją znasz, tym większe szanse, że wybierając prezent dla kobiety trafisz w jej potrzeby. Spójrz na napisy na flakonikach perfum stojących na jej toaletce – zapamiętaj nazwy tych, które się kończą. Zajrzyj dyskretnie do jej pudełka z biżuterią – woli kolczyki wiszące, może okrągłe, a może z kwiatowym motywem? Jednak zabawa w szpiega nie jest konieczna. Czas na najważniejszą poradę, jaką chcemy się z wami podzielić. Obserwuj i słuchaj. Zapamiętuj, w czym ją widzisz, zapamiętuj, co lubi, zapamiętuj, o czym mówi. Wówczas wybieranie prezentu będzie czystą przyjemnością.