Jak skutecznie uwieść faceta

Chociaż może wydawać nam się, że aby zdobyć mężczyznę trzeba być francuską femme fatale z tajemniczą przeszłością i wyglądać jak modelka prosto z sesji zdjęciowej Vogue’a, w rzeczywistości wystarczy poznać kilka technik zachowywania się przy upatrzonym facecie i konsekwentnie wprowadzać je w życie w jego towarzystwie. Poniżej prezentujemy zestaw trików, dzięki którym dowiecie się jak uwieść faceta.

1. Wygląd. Jeśli żyjecie jeszcze w przeświadczeniach wieku nastoletniego i jesteście pewne, że ten jedyny zakocha się w waszym wnętrzu i intelekcie, pragniemy sprowadzić was na ziemię. To, jak się prezentujecie, ma znaczenie niemal kluczowe – do nieatrakcyjnej pani żaden nie będzie chciał podejść, nie mówiąc już o rozpoczęciu flirtu. I chociaż nie można pozwolić sobie, by facet cenił nas jedynie za wygląd, nie należy również ignorować jego wpływu. Poza tym przyznajmy – dla nas także aparycja mężczyzn nie jest bez znaczenia.

Zatem: jak wyglądać? Piękna kobieta to kobieta zadbana. Nie możemy pozwolić sobie na lakier schodzący z paznokci, pomięte ubrania, oczka w pończochach. Nie oznacza to, że mamy bez przerwy chodzić w wyjściowych kreacjach. Większość facetów jest zgodna – lubią spojrzeć na kobietę w wieczorowej sukni, dyskretnym makijażu i starannej fryzurze, ale za duża, rozciągnięta bluza, nieuczesane włosy i zupełny brak makijażu zupełnie im nie przeszkadza; niektórzy nawet wolą, kiedy kobieta wygląda, jakby przed chwilą wstała z łóżka. Niemniej jednak, taki styl nie nadaje się na początkową fazę związku, nie mówiąc już o etapie uwodzenia.

Niektórym paniom wydaje się, że znają doskonałą receptę na to, jak uwieść faceta: pokazać jak najwięcej ciała. Co do głębokich dekoltów i kusych spódnic – okazuje się, że panowie wcale nie preferują roznegliżowanych kobiet uważając je za rozwiązłe. Warto coś pokazać – ręce, nadgarstki, nogi, fragment pleców – ale lepiej zostawić wyobraźni pole do działania.

2. Gesty. Na samej prezencji daleko nie zajedziemy. Odpowiedź na pytanie „Jak uwieść faceta?” niestety nie ogranicza się do powiększenia wyjściowej garderoby. Przykucie uwagi mężczyzny to jedno, utrzymanie jej to zupełnie inna sprawa. Mową ciała należy okazać zainteresowanie, ale również pewną dozę rezerwy. Dzięki temu mężczyzna wie, że jest o co walczyć, ale niczego nie dostanie na talerzu – musi się postarać. Faceci to zdobywcy, więc będą tym zachwyceni. Trudność polega na znalezieniu złotego środka między zachęcaniem a skrytością. Oto jak uwieść faceta za pomocą kilku prostych gestów. Kontakt wzrokowy może zdziałać cuda – spójrz mu w oczy, a później wstydliwie spuść wzrok. Przechylaj głowę w bok, kiedy go słuchasz. Pozwól, żeby włosy opadały ci na twarz i zgarniaj je za ucho. Mówiąc, pocieraj nadgarstki. To wszystko pobudzi go do działania. Nie oznacza to, że sama masz pozostać bierna. Nawiąż kontakt fizyczny „przypadkiem” dotykając jego dłoni. Od czasu do czasu (ale nie za często) poprawiaj włosy. Uniesione ramiona eksponują biust, a wszystkie dobrze wiemy, jak ten działa na panów.

3. Flirt. Przede wszystkim dopilnuj, aby wydawało mu się, że to on wszystkim kieruje. Pamiętaj: to ty tworzysz dystans, zachęcając go do starań. To ty wyznaczasz granice, co daje ci pełną kontrolę – on jednak nie może zdać sobie z tego sprawy! Pozwól mu mówić, potakuj, śmiej się z jego żartów, ale też stawiaj mu się, żartuj, reaguj. Pamiętaj jednak, że na dziesięć jego słów ty powinnaś mówić jedno. Niech myśli, że to on prowadzi w tej grze.

Zatem, w dwóch słowach: jak uwieść faceta? Mało mów, uważnie słuchaj, dobrze wyglądaj, udawaj niedostępną. Każdy facet będzie twój.